O NAS

MI-RO-RO jest NOWOCZESNYM PROJEKTEM PEDAGOGICZNYM promującym holistyczny i harmonijny rozwój dzieci i rodziny, powstałym na bazie wieloletniego doświadczenia w kontekście edukacji nieformalnej w Polsce i za granicą.

Główną misją MIRORO jest promocja metodologii EDUKACJI PRZEZ SZTUKĘ, w której ekspresja funkcjonuje jako forma kulturowego dialogu, edukacji zindywidualizowanej, zintegrowanej i interyscyplinarnej, nastawionej na rozwój kreatywności i autonomii.

Naszym celem jest promocja POSTAWY ŻYCIOWEJ cechującej się wrażliwością estetyczną i postawą podmiotową, ciekawością świata, entuzjazmem stawiania inspirujących pytań, poszukiwaniem wielkich idei w małych rzeczach i energią twórczej spontaniczności.

MCKA „Zatoka Sztuki” jest fundacją promującą ideę kultury i sztuki jako integralnej części rozwoju człowieka. Zadaniem MCKA jest promocja różnorodnych działań artystycznych, rozbudzanie zdolności twóczych i wrażliwości na sztukę, promocja lokalnych artystów oraz edukacja kulturalna najmłodszych odbiorców kulturalnych. Jednym z głównych załóżeń MCKA jest rozwój postawy demokratycznej w sztuce, przeciwdziałanie wykluczeniu nowych dziedzin i środowisk, będących jednym z istotnych elementów wymiany współczesnej myśli twórczej.


                                        Aleksandra Chomicz

Psycholog, ekolog człowieka, absolwentka kursu eksploracji dziedzictwa kulturowego metodologią ekspresji artystycznych, szkoły tańca współczesnego (Companha de Dança de Almada). Autorka instalacji i interwencji artystycznych („Czasolot”, „Przesunięcie ku czerwieni”, „Miasto-nie-do-mówienia”, „Mental-SPA”, „Mobilny Gabinet Bezpośredniej Demokracji”, "Nomadic Things (like us)"). Od 2003 roku instruktorka warsztatów ekspresji artystycznych zintegrowanych, realizatorka interdyscyplinarnych projektów międzynarodowych, współpracująca z Nadbałtyckim Centrum Kultury, Galerią Miejską w Gdańsku, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Laboratorium Il Cerquosino. Fundatorka Fundacji „MI-RO-RO”. Propagatorka sztuki transwersalnej i ekspresji zintegrowanej. Koordynatorka projektu "Akcje na Wakacje".


António Xavier

Psycholog, absolwent malarstwa i historii sztuki XX wieku w lizbońskim Narodowym Towarzystwie Sztuk Pięknych, Od 10 lat związany z teatrem i sztuką performance jako stażysta Comedia del´Arte, instruktor warsztatów dramatycznych i reżyser teatralny w Teatrze „Brinca”, organizator zajęć z ekspresji dramatycznej w Teatro Azul w Almadzie, członek grupy performatywnej „Inteiros”. Dyrektor artystyczny międzynarodowego projektu filmów alternatywnych „Yellow Dog”. Twórca autorskiej metody pracy z procesem twórczym opartej o zintegrowane ekspresje artystyczne. Twórca ruchu poezji impensamentalnej, poprzez którą realizuje swoją działalność performerską i literacką. Współpracował z Narodową Galerią Sztuki „Zachęta”, obecnie wykładowca sztuki współczesnej na wydziale Iberystyki na UW. 



Karolina Miazga

Świeżo upieczony psycholog, od kilku lat zaangażowana w pracę z dziećmi. Poszukując swojej drogi zawodowej ukończyła drugi stopień języka migowego w PZG Gdańsk oraz działała jako wolontariusz w Centrum Interwencji Kryzysowej PCK. Prywatnie, amatorka dobrej kuchni i podróży do krajów byłego bloku wschodniego. W programie "Akcje na Wakacje": instruktorka zajęć.







Kasia Sabiniasz

Jestem absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, ukończyłam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Poprzez edukację i praktykę zdobyłam cenne doświadczenie w zakresie opieki oraz metod wychowania. Obcowanie z dziećmi ukierunkowało moje aspiracje zawodowe, dlatego obecnie skupiam się na rozwoju warsztatu pedagogicznego i podjęciu pracy w zawodzie.

W wolnym czasie korzystam wraz z przyjaciółmi z atrakcji kulturowych Trójmiasta, upalne dni natomiast spędzamy ciesząc się malowniczym pejzażem jezior. W programie "Akcje na Wakacje": instruktorka zajęć oraz fotoreporterka.